Od początku naszej medycznej działalności Pacjenci zgłaszali nam problem braku rzetelnego i wielospecjalistycznego podejścia do leczenia szpitalnego w publicznej służbie zdrowia. Ciągły przyrost wykwalifikowanej kadry medycznej w naszych placówkach skutkował zwiększoną liczbą pacjentów. Wraz z rozwojem typowych poradni zabiegowych przyszedł czas na uruchomienie leczenia operacyjnego. Chcąc zaoferować Pacjentom kompleksowość usług medycznych, poprzez prawidłową i celną diagnostykę, kwalifikację do operacji, wykonanie zabiegu zgodnie z obowiązującymi standardami światowymi,  i pełną opieką pooperacyjną powstała idea otwarcia szpitala w Środzie Wlkp.

Nasza szpitalna działalność rozpoczęła się w październiku 2008 roku. Przez ten czas hospitalizowaliśmy ponad 5 000 pacjentów.

Nasza „operatywa” zaczynała się sukcesywnie. Pierwszymi zabiegami były operacje ortopedyczne, zniekształcenia stóp, artroskopie stawów, wkrótce dołączyła chirurgia ogólna z zabiegami w obrębie przepuklin, żylaków kończyn dolnych i pęcherzyka żółciowego.

Jako jedyni, poza Szpitalem Akademickim, otworzyliśmy oddział chirurgii szczękowo- twarzowej specjalizując się w  leczeniu złamań, wad rozwojowych szczęki i żuchwy, nowotworów w obrębie twarzoczaszki oraz mniejszych schorzeń.

Na przestrzeni ostatnich 5 lat stawialiśmy na rozwój poprzez wprowadzanie innowacyjnych metod operacyjnych. Przez ten okres w medycynie światowej najwięcej rozwinęła się chirurgia flebologiczna (operacje naczyń żylaków). Obecnie jesteśmy w stanie

zaoferować pełen wachlarz zabiegów w tym zakresie, począwszy od metod tradycyjnych (znieczulenie, cięcie, szwy i blizny) po zabiegi z mikro dostępu wykonywane w znieczuleniu miejscowym. Jako 3 placówka w Polsce i jedyna w Wielkopolsce możemy zaoferować leczenie żylaków metodą SVS (likwidowanie żylaków za pomocą pary). Ten zabieg w Europie zachodniej jest

stosowany powszechnie ze względu na bardzo mały stopień nawrotów choroby, brak defektów kosmetycznych i szybki powrót Pacjenta do normalnego życia.

Ortopedia nie pozostając w tyle i ma do zaoferowania całą gamę procedur poprawiających Pacjentom komfort i co najważniejsze szybki powrót do aktywności. Fakt iż operujemy w naszej placówce sportowców klasy międzynarodowej przemawia za profesjonalizmem jaki wkładamy w naszą pracę. Oferujemy Państwu zabiegi z zakresu Endoprotez bioder i kolan, rekonstrukcje i operacje plastyczne zniekształceń pourazowych i wrodzonych stopy. Artroskopie większości stawów wraz z wszystkimi procedurami mającymi na celu rekonstrukcję uszkodzeń i powrót do życia.